Obsah stránky, Hlavní stránka webu, Mapa webu, Vyhledávání

Energy21 energetická skupina specializovaná na využití obnovitelných zdrojů

Energy 21 | Aktuality

Hlavní stránka O nás Novinky

Novinky

Předchozí 1 2 3 4 Následující

První koncerty hudebního festivalu Znojmo sklidili ovace

14. 7. 2009 | Svůj první koncert na letošním ročníku Hudebního festivalu Znojmo 09 má za sebou patron celého festivalu a houslový virtuóz Pavel Šporcl. Se svým provedením Haydnova Koncertu pro housle a orchestr č. 1 C dur vystoupil včera ve znojemském Althanském paláci před vyprodaným sálem.

Čtyři miliardy nabídne program Nemovitosti

3. 7. 2009 | Výzvu k předkládání žádostí v celkové výši čtyři miliardy korun z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI), programu Nemovitosti dnes zveřejnilo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Na rozdíl od první výzvy tohoto programu lze nyní v rámci dotace pořídit i systémy pro využití obnovitelných a druhotných energetických zdrojů. Registrační žádosti začne přijímat agentura CzechInvest 1. září 2009, zájemci o finanční podporu mají tedy dostatek času na prostudování všech potřebných dokumentů a následnou přípravu svých projektů.

Rekordní solární články

8. 1. 2009 | Ve španělském Escorialu se sešli vědci ze sedmi členských států EU, Ruska a Švýcarska, kteří se zúčastnili evropského projektu Fullspectrum. Během pětileté spolupráce se jim podařilo vyvinout nejúčinnější fotovoltaický solární článek na světě.

Vesmírné elektrárny

5. 1. 2009 | Sluneční energie je stále po ruce a je zcela zdarma. Na každý čtvereční metr vesmíru v bezprostředním okolí naší planety dopadá bez přestání 1365 wattů energie. Podaří se ji využít?

Rotující budovy

30. 12. 2008 | Budovy, jejichž patra rotují okolo středu stavby celý den zajímají dnes mnohé architekty. Navrhují je všude po světě. Tento druh architektury ale stojí za pozornost hlavně proto, že je ekologický, stavba svou rotací totiž vyrábí energii. K výrobě využívá rovněž solární panely, které jsouu zpravidla umisťovány na střechu.

Lucerna jako slunečnice

22. 12. 2008 | Budoucnost pouličního osvětlení představili nizozemští konstruktéři v listopadu v Moskvě. Vyvinuli energeticky zcela soběstačnou lucernu.

Elektrovůz od Fiskeru jde do výroby

17. 12. 2008 | PROJEKT KARMA amerického výrobce Fisker má být prvním sériově vyráběným vozem typu hybrid. Supersport Karma se má v USA začít prodávat již koncem příštího roku. Skleněná střecha obsahuje fotovoltaické články, které dodávají energii do elektrického systému, klimatizace a pomáhají dobíjet baterii.

Největší elektrárnu "na slunce" mají Dívčice

16. 12. 2008 | Solární elektrárna, podle provozovatelů nejvýkonnější svého druhu ve střední a východní Evropě, funguje od konce minulého týdne v Dívčicích na Českobudějovicku. Ročně má vyrobit zhruba 3200 megawatthodin elektřiny.

Výkupní ceny elektřiny ze slunce klesnou

6. 11. 2008 | Brno - Výkupní ceny elektřiny vyrobené solárními panely ze sluneční energie se příští rok pravděpodobně sníží o zhruba pět procent. Počítá s tím návrh cenového rozhodnutí Energetického regulačního úřadu (ERÚ) na rok 2009. Hlavními důvody snížení jsou větší konkurence na trhu, zlevňování panelů, technologický pokrok v jejich výrobě a posílení koruny, řekl v Brně na 3. české fotovoltaické konferenci Rostislav Krejcar z ERÚ.

Elektřina ze Slunce? Češi ji využívají stále víc

3. 11. 2008 | Světovým lídrem ve využívání solární energie je Německo, druhé jsou USA. Česká republika je ve světovém srovnání na třinácté příčce. V Česku se za Sluncem otáčí stále více domácností a firem. Na rodinných domech či průmyslových objektech se letos objevily desítky nových fotovoltaických panelů, tedy zařízení, která vyrábějí elektrickou energii ze slunečních paprsků.

English version

České fotovoltaické průmyslové asociace